Back to top

Společnost LIEBHERR Hausgeräte se díky jedinečnému designu svých produktů stala držitelem ceny Red Dot Award 2017

Ochsenhausen (Německo) 2017 – Prémiový design americké chladničky SBSes 8663 a kombinované chladničky CBNPes 5758 byl oceněn prestižní cenou Red Dot Award 2017 v kategorii produktového designu. Toto ocenění je známkou estetické i funkční kvality a smyslu pro inovaci, vlastností, které naše produkty staví do čela globálního trhu.

Mezi kandidáty na ocenění bylo přes 5000 produktů. Mezinárodní odborná porota, která je podrobila důslednému zkoumání, se skládala ze špičkových designérů, kritiků a specializovaných novinářů. A americká chladnička SBSes 8663, stejně jako kombinovaná chladnička CBNPes 5758, patřila mezi produkty, které se po vyhlašování mohly pyšnit oceněním za výjimečný design.

Design je pro společnost Liebherr prostředkem pro estetické vyjádření klíčových hodnot značky – kvality a moderního přístupu, tedy aspektů, které charakterizují naše produkty, myšlení a vizi. Mnoho designových prvků typických pro produkty značky Liebherr, například okraje dveří a rukojetí či zpracování vnitřních kolejniček a úchytů, je dnes již nezaměnitelných. Design je to, co dodává našim produktům jejich jedinečnou identitu.

Oba oceněné spotřebiče se mohou pyšnit minimalistickým a vysoce elegantním designovým provedením HardLine. Moderní rovné linie jsou všudypřítomné – počínaje vnitřním úložným prostorem a konče těmi nejjemnějšími detaily na rukojetích. Výsledkem je dokonale harmonický, elegantní vzhled. Dveře a boční stěny jsou vyrobeny ze speciální nerezové oceli SmartSteel, která je nejen výrazně odolnější vůči otiskům prstů a poškrábání, ale zároveň se velmi snadno čistí.

Odborná porota letos ocenila produkty z 54 zemí. Všechny přihlášené produkty byly nezávisle a velmi důkladně posuzovány mezinárodní porotou odborníků. Cena Red Dot Award za produktový design tak je více než kdy jindy jedním z nejprestižnějších symbolů kvalitního a inovativního designu.
Vybrané spotřebiče budou po dobu jednoho roku vystaveny v muzeu Red Dot Museum v Essenu, což je největší muzeum moderního umění na světě. Kořeny ocenění Red Dot sahají až do roku 1954. V současné době se jedná o jednu z nejslavnějších a nejprestižnějších designových cen. Slavnostní ceremoniál, při kterém budou zástupcům společností oficiálně předány jejich ceny, se bude konat 3. července 2017 v divadle Aalto v Essenu za přítomnosti více než 1200 hostů z celého světa.