Back to top

Liebherr Domestic Appliances a britská technologická společnost Smarter zahajují spolupráci v oboru inteligentní správy potravin

Ochsenhausen (Německo) – německý výrobce ledniček a mrazáků Liebherr uzavřel obchodní partnerství s britskou společností Smarter, jež poskytuje svou bezdrátovou technologii. Toto partnerství bylo dnes oznámeno na berlínském IFA 2017 a obě společnosti představily své nové technologie.
Technologie Liebherr již zákazníkům možnost dálkového ovládání ledniček odkudkoliv a kdykoliv nabízí. Výsledkem spolupráce je, že díky technickým zkušenostem a vysoce kvalitnímu hardwaru od Smarteru mohou nyní zákazníci do svých ledniček nahlédnout z tabletu nebo telefonu i tehdy, kdy nejsou doma.

Bezdrátová kamera FridgeCam™ umožňuje náhled na skladované potraviny prostřednictvím obrazových záznamů. Software pro rozpoznávání objektů poté vytvoří seznam uskladněných potravin. To nabízí zákazníkům mnoho výhod. Mohou snadno udržovat přehled o uložených potravinách, vytvářet nákupní seznamy a zabránit tak zbytečnému zakoupení určité položky dvakrát, jelikož by nemuseli mít o obsahu ledničky aktuální přehled.

V tomto společném cíli pro spojování domovů je nový patentovanný produkt od Smarteru, FridgeCam, prodáván s každou ledničkou Liebherr podporující technologii SmartDevice. Tento modulový systém umožňuje obou partnerům urychlení jejich podílů na trhu propojených domácností tím, že mohou tuto technologii nabídnout zákazníkům.

FridgeCam™ tak doplňuje balíček plně automatizovaných nákupních zážitků, které mohou zákazníkům nabídnout. FridgeCam je připojena na SmartDeviceBox od Liebherru, stejně tak jako Liebherr MIA reproduktor, který umožňuje hlasové rozpoznávání pro tvorbu nákupních seznamů. Tato technologie nabízí individuálnější službu zákazníkům, stejně tak jako získávání důležitých informací z ledničky.

Steffen Nagel, ředitel prodeje v Liebherr Domestic Appliances:

„V tomto obchodním partnerství kombinujeme životnost a efektivitu našich spotřebičů s patentovanou technologií od společnosti Smarter, čímž posouváme pozici Liebherru v propojených domovech kupředu. Modularita FridgeCam™ umožňuje Liebherru nabídnutí zcela nové zákaznické zkušenosti a přidává hodnotu ve formě rostoucí inteligence našich spotřebičů. Spolupráce se společností Smarter je pro nás, coby lídra v projektu propojení kuchyně, vzrušující a těšíme se na budoucnost.“

Isabella Lane, ředitelka společnosti Smarter:
“S radostí oznamujeme, že společnost Liebherr je naším prvním partnerem pro Smarter FridgeCam. Poskytnutím naší technologie světovému lídru v kvalitě domácích spotřebičů můžeme obohatit a změnit způsob, jakým lidé nakupují a získat tak miliiony zákazníků.

Liebherr je vizionářskou společností a sdílíme s nimi naší vizi nedaleké budoucnosti.  Tato spolupráce upevňuje pozice obou společností v oblasti propojeného domova a zároveň představuje v dlouho zavedeném průmyslu jistou revoluci.“

O Liebherr Domestic Appliances

Společnost Liebherr - největší evropský výrobce v oblasti domácího chlazení - byla založena roku 1954. Dnes každoročně opouští brány výrobních závodů přes 2,2 milionu spotřebičů. Značka Liebherr se rozvinula do jednoho z největších lídrů světového trhu s domácími a obchodními spotřebiči a zároveň je i celosvětovou známkou kvality.

Společnost Liebherr, světový lídr v prémiovém chlazení, je rodinná společnost se sídlem v Německu. Se 63letou praxí v oboru chlazení stanovuje Liebherr trendy prostřednictvím neustálé inovace svých produktů a proaktivního přístupu ke zodpovědné výrobě.

O Smarter

Společnost Smarter je oceňovaná společnost se sídlem v Londýně, zabývající se propojením domácnosti. Ačkoliv byla založena teprve v roce 2014, je dnes jedním z vedoucích dodavatelů technologií pro průmysl týkající se spotřebičů, dodávaje největším prodejcům po celém světě. Smarter mění způsob, jak žijeme a nakupujeme prostřednictvím využití technologií, které šetří čas, peníze a energii.