Back to top

Dva domácí spotřebiče LIEBHERR obdržely cenu „red dot design award“ 2013

Dva nové vestavné spotřebiče LIEBHERR uvedené v rámci programu pro rok 2013 získaly další cenu za design. Oceněna byla vestavná kombinace BioFresh ICBP 3256 a chladnička BioFresh IKBP 3554. Oba přístroje spadající do energetické třídy A+++ se staly nositeli designové ceny „red dot“ v kategorii „design výrobku“.

Hlasování o cenu „red dot design award“ se považuje za jednu z nejvýznamnějších mezinárodních soutěží. Zúčastnilo se 1 865 výrobců a designérů z 54 zemí a porota otestovala a zhodnotila 4 662 výrobků. Odborná komise klade při udílení tohoto ocenění nejvyšší nároky na inovaci, funkčnost, kvalitu formy, ergonomii, životnost, symbolický a emocionální podtext, periferie výrobku, srozumitelnost a ekologickou přívětivost. Oslovení mezinárodně uznávaných designérů a odborníků na design je zárukou nejvyšší možné objektivity při výběru vítězných produktů. Udílení této ceny má za cíl zvýšit povědomí spotřebitelů o inovacích a kvalitě.

oceneni
oceneni
oceneni Red Dot 2013

Vyznamenáním „red dot design award“ byla oceněna integrovatelná kombinovaná chladnička/mraznička s oddílem BioFresh ICBP 3256 a integrovatelná chladnička s oddílem BioFresh IKBP 3554: obě v nejlepší energetické třídě A+++. Při návrhu těchto spotřebičů se kladl zvláštní důraz na energetickou účinnost a pohodlnou obsluhu.