Vysoká energetická účinnost, vysoce praktický: Chladničky a mrazničky od Liebherru jdou s ActiveGreen technologií | Mc Tree

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mc TREE >

Vysoká energetická účinnost, vysoce praktický: Chladničky a mrazničky od Liebherru jdou s ActiveGreen technologií

07.12. 2010, Produktová novinka

Stručně řečeno:
Již po léta Liebherr poskytuje širokou škálu chladniček a mrazniček, které jsou v nejvyšších třídách energetické účinnosti (A+, A++ a A+++).

Povědomí o životním prostředí je hluboce zakořeněno v kultuře značky Liebherr. V roce 1993 byl Liebherr prvním výrobcem na světě, které začal být šetrný k životnímu prostředí a to s řadou volně stojících spotřebičů CFC/FC – volně stojících chladniček. Spojením přesnosti, nejmodernějšího elektronického kontrolního systému a optimálních chladících komponentů, dosahuje současný sortiment chladniček a mrazniček od Liebherru nejvyšší třídy energetické účinnosti (A+, A++ a A+++).

Energetická účinnost je však pouze jednou věcí, na které se Liebherr zaměřuje. Ekologii je dána skoro stejná váha jako designu novým spotřebičům. Ve vybraných materiálech, Liebherr přikládá velký význam na slučování kvality a ekologičnosti. Kvalita produktu a související dlouhá životnost spotřebičů hrají rozhodující roli v ekologické bilanci. Všechny komponenty procházejí testovací fází již v raném vývoji tak, aby byla zajištěna 15-ti letá provozní životnost spotřebičů. Komponenty z umělé hmoty jsou označeny, aby mohly být optimálně recyklovatelné. Vysoce kvalitní materiály jako například sklo a nerezová ocel jsou použity tam, kde je to možné.

Řada velmi energeticky úsporných NoFrost mrazniček a vysoce kvalitních BioFresh spotřebičů prokazuje, že v současné době čerstvost, pohodlí a energetická úspora jdou ruku v ruce.

Liebherr dosahuje nových rozměrů v energetické úspornosti se 70cm širokými NoFrost mrazničkami. Tři nové modely GNP 3166, GNP 3666 a GNP 4166 řady Premium představují profesionální technologii, objemný úložný prostor a zároveň patří mezi současné nejlepší třídy energetické účinnosti (A++/A+++), to znamená, že jsou o 60% úspornější než spotřebiče v třídě A.

Do řady také vstupují dva nové, vysoce energeticky účinné modely, 60 cm široké NoFrost mrazničky: GNP 2356 a GNP 2756. Zatímco zachovávají stejný čistý objem jako spotřebiče A+, použitím nových izolačních technologií a vysoce efektivních frekvenčně řízených kompresorů zajišťuje, že jsou umístěny v třídě A++.

Ventilátor se automaticky vypne, jakmile jsou dveře otevřené proto, aby se studený vzduch udržel v mrazničce. Zásuvky jsou uzavřené po všech stranách ke snížení úniku studeného vzduchu v případě, že jsou vytaženy.

Každý den se zkazí enormní množství potravin v důsledku nesprávného skladování. BioFresh nabízí klimatické zóny ve kterých se potraviny skladují při teplotě těsně nad 0°C a při ideální vlhkosti, které umožňují, aby zůstaly čerstvé třikrát delší dobu než v tradiční chladící části. Čerstvá kvalita je výnosovým benefitem pro životní prostředí.

Snížení energetické spotřeby bylo rovněž dosaženo mnoha BioFresh modely pro rok 2010/2011. Zejména díky optimálnímu elektronickému systému a chladícím součástím s vysoce kvalitními vakuovými panely a to bez snížení užitného obsahu spotřebičů.

Dva nové BioFresh modely CBP(esf) 3613 A CBP(esf) 4013 řady Comfort jsou ve třídě energetické účinnosti A++, model CBPesf 4033 v třídě A+++.